ROP101253R1A
ROP101253R1A ROP101253R1A - Brand New MITEL IC Chips
Get Quote
Buy Now
ROP101253R1A
ROP101253R1A - Brand New MITEL IC Chips
Manufacturer Part No: ROP101253R1A In Stock
Contact us
ManufacturerMITEL
__
This new generation of step-down converters provides designers with a cost- effective solution for converting 8 VDC to 27 VDC voltage down to 1.25 VDC to 5 VDC. To achieve highest efficiency, these dc/dc converters are using adwanced circuit techniques , as amorphous ferrite, solid aluminum capacitors and a synchronous commutation IC.
Features
■ Step-down Converter with very high Efficiency (>91%)
■ Input Voltage Range +8 VDC to +27 VDC
■ 1.2 VDC to 5.1 VDC Output, up to 3 A
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈