VLF10040T-100M3R8
VLF10040T-100M3R8 VLF10040T-100M3R8 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLF10040T-100M3R8
VLF10040T-100M3R8 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLF10040T-100M3R8 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesVLF
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating3.8A
Termination-StyleSMD/SMT
TradenameVLF1004
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height4 mm
Length9.7 mm
Width10 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.157" (4.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)33 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation3.8A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current3.8 A
Maximum-DC-Resistance33 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈