F5EB-942M50-B28E-ZF
F5EB-942M50-B28E-ZF F5EB-942M50-B28E-ZF - Brand New FUJITSU IC Chips
Get Quote
Buy Now
F5EB-942M50-B28E-ZF
F5EB-942M50-B28E-ZF - Brand New FUJITSU IC Chips
Manufacturer Part No: F5EB-942M50-B28E-ZF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerFUJITSU
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The KX500 is a compact 500 watt Power Factor Corrected, multiple output power supply. All outputs are fully isolated and regulated. The main +5V output delivers 80A with remote sensing. Five outputs allow this one power supply to fill all system voltage requirements, including fan and disk drive applications. Both Power Fail Warning and DC OK signals are standard features as well as Remote Inhibit.
FEATURES
● Active Power Factor Correction to EN61000-3-2
● High Current Auxiliary Outputs
● FCC/CISPR Class B EMI Filter
● Fully Isolated Outputs
● Compact Size: 10” x 5.0” x 2.0”
● Three and Five Output Models
● Optional Fan Mounted On Cover
● Remote Inhibit
● DC OK Signal
● Power Fail Warning
● UL/CSA/TUV Approved
● CE Mark
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈