10BQ100TR
10BQ100TR 10BQ100TR - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
10BQ100TR
10BQ100TR - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: 10BQ100TR In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-CaseDO-214AA, SMB
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSMB
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr500μA @ 100V
Voltage-Forward-Vf-Max-If780mV @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max100V
Current-Average-Rectified-Io1A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 175°C
Product Details
__
● Small foot print, surface mountable
● Low forward voltage drop
● High frequency operation
● Guard ring for enhanced ruggedness and long term reliability
● Lead-Free ("PbF" suffix)
● Description/ Features
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈