RT9284B-20PJ5E
RT9284B-20PJ5E RT9284B-20PJ5E - Brand New IC Chips
Get Quote
Buy Now
RT9284B-20PJ5E
RT9284B-20PJ5E - Brand New IC Chips
Manufacturer Part No: RT9284B-20PJ5E In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
Manufacturer
Product CategoryIC Chips
General Description
Features
• Boost Converter
► VIN Operating Range : 2.7V to 5.5V
► Maximum Output Voltage Up to 20V
► Output Current up to 100mA at VOUT = 12V.
► Low Shutdown Supply Current
► Minimize the External Component
► Small LC Filter
► Internal Soft Start
• Dual LDO
► Wide Operating Voltage Ranges : 2.7V to 5.5V
► Low-Noise for RF Application
► No Noise Bypass Capacitor Required
► Fast Response in Line/Load Transient
► TTL-Logic-Controlled Shutdown Input
► Low Temperature Coefficient
► Dual LDO Outputs (300mA/300mA)
► Ultra-low Quiescent Current 27μA/LDO
► High Output Accuracy 2%
► Short Circuit Protection
► Thermal Shutdown Protection
► Current Limit Protection
► Short Circuit Thermal Folded Back Protection
• RoHS Compliant and 100% Lead (Pb)-Free
Applications
• Camera Phone
• OLED Power
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈