UPM1V680MED(68UF 35V)
UPM1V680MED(68UF 35V) UPM1V680MED(68UF 35V) - Brand New Nichicon IC Chips
Get Quote
Buy Now
UPM1V680MED(68UF 35V)
UPM1V680MED(68UF 35V) - Brand New Nichicon IC Chips
Manufacturer Part No: UPM1V680MED(68UF 35V) In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerNICHICON
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
UPM non-isolated DC/DC buck converters deliver high power and excellent transient response in a compact 1.0” x 2.0” x 0.475” package. The UPM can provide up to 40 Watts of output power at 12A output current, and output voltages from 1.2 to 3.3V. Featuring openframe, 100% surface-mount construction and high efficiency, the UPM excels in difficult thermal environments.
FEATURES
• High Power Converter
• High Efficiency
• Excellent Transient Response
• Sense Pins
• Surface-Mount Construction
• Voltage Trim
• Low Profile
• Water Washable
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈