24VL025T/MS
24VL025T/MS 24VL025T/MS - Brand New Microchip Technology Memory
Get Quote
Buy Now
24VL025T/MS
24VL025T/MS - Brand New Microchip Technology Memory
Manufacturer Part No: 24VL025T/MS In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerMicrochip Technology
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseMSOP
Operating-Temperature-20°C ~ 85°C (TA)
InterfaceI2C, 2-Wire Serial
Voltage-Supply1.5 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package8-MSOP
Memory Capacity2K (256 x 8)
Memory-TypeEEPROM
Speed100kHz, 400kHz
Access-Time3500 ns
Format-MemoryEEPROMs - Serial
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 20 C
Operating-Supply-Voltage1.8 V 2.5 V 3.3 V
Operating-Supply-Current3 mA
Interface-TypeSerial 2-Wire I2C
Organization256 x 8
Supply-Current-Max3 mA
Supply-Voltage-Max3.6 V
Supply-Voltage-Min1.5 V
Maximum-Clock-Frequency0.1 MHz
Data-Retention200 Years
Product Details
__
[ SANYOU RELAYS ]
● High sensitivity-200mW nominal operating power.
● High mounting density on P.C. board by small size and light weight.
● DIP-2C type matching 16 pin IC socket.
● Sealed construction.
● UL/C-UL TUV & CQC recognized.
TYPICAL APPLICATION
1.Telecommunication equipment
2.Office equipment.
3.Computer peripherats.
4.Medical equipment.
5.Security/alarm systems, etc.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈