SBR1U200P1-7
SBR1U200P1-7 SBR1U200P1-7 - Brand New Diodes Incorporated Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
SBR1U200P1-7
SBR1U200P1-7 - Brand New Diodes Incorporated Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: SBR1U200P1-7 In Stock
Contact us
ManufacturerDiodes Incorporated
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesSBRR
ProductSchottky Rectifiers
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
TradenamePOWERDI
Package-CasePOWERDIR123
TechnologySi
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackagePowerDI? 123
ConfigurationSingle
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSuper Barrier
Current-Reverse-Leakage-Vr50μA @ 200V
Voltage-Forward-Vf-Max-If820mV @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max200V
Current-Average-Rectified-Io1A
Reverse-Recovery-Time-trr25ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 175°C
Pd-Power-Dissipation900 mW
Maximum Operating Temperature+ 175 C
Operating temperature range- 65 C
Vf-Forward-Voltage0.75 V
Ir-Reverse-Current50 uA
If-Forward-Current1 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage200 V
Ifsm-Forward-Surge-Current40 A
trr-Reverse-Recovery-time25 ns
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈