MC8641DTVU1333JE
MC8641DTVU1333JE MC8641DTVU1333JE - Brand New Freescale / NXP Microprocessors
Get Quote
Buy Now
MC8641DTVU1333JE
MC8641DTVU1333JE - Brand New Freescale / NXP Microprocessors
Manufacturer Part No: MC8641DTVU1333JE In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Microprocessors
Contact us
ManufacturerFreescale / NXP
Product CategoryMicroprocessors
SeriesMPC86xx
PackagingTray
Package-Case1023-BCBGA, FCCBGA
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C (TA)
Supplier-Device-Package1023-FCCBGA (33x33)
I/O Voltage1.8V, 2.5V, 3.3V
Speed1.333GHz
Core-ProcessorPowerPC e600
Bus width2 Core, 32-Bit
Co-Processors-DSP-
RAM-ControllersDDR, DDR2
Graphics-AccelerationNo
Display-&-Interface-Controllers-
Ethernet10/100/1000 Mbps (4)
SATA-
USB-
Security-Features-
General Description
The HMC864 is a three stage GaAs pHEMT MMIC 1 Watt Power Amplifier which operates between 24 and 29.5 GHz. The HMC864 provides 27 dB of gain, and +31 dBm of saturated output power and 18% PAE from a +6V supply. The RF I/Os are DC blocked and matched to 50 Ohms for ease of integration into Multi-Chip- Modules (MCMs). All data is taken with the chip in a 50 Ohm test fi xture connected via 0.025 mm (1 mil) diameter wire bonds of length 0.31 mm (12 mils).
Features
Saturated Output Power: +31 dBm @ 18% PAE
High Output IP3: +40 dBm
High Gain: 27 dB
DC Supply: +6V @ 750mA
No External Matching Required
Die Size: 2.41 x 1.65 x 0.1 mm
Typical Applications
The HMC864 is ideal for:
• Point-to-Point Radios
• Point-to-Multi-Point Radios
• VSAT
• Military & Space
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈