FQD20N60
FQD20N60 FQD20N60 - Brand New onsemi IC Chips
Get Quote
Buy Now
FQD20N60
FQD20N60 - Brand New onsemi IC Chips
Manufacturer Part No: FQD20N60 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryIC Chips
Description
Features
• 16.8 A, 60 V, RDS(on) = 63 m (Max) @ VGS = 10V, ID = 8.4 A
• Low Gate Charge (Typ.11.5 nC)
• Low Crss (Typ. 25 pF)
• 100% Avalanche Tested
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈