HVR2500002803FR500
HVR2500002803FR500 HVR2500002803FR500 - Brand New Vishay BC Components Through Hole Resistors
Get Quote
Buy Now
HVR2500002803FR500
HVR2500002803FR500 - Brand New Vishay BC Components Through Hole Resistors
Manufacturer Part No: HVR2500002803FR500 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay BC Components
Product CategoryThrough Hole Resistors
SeriesHVR25
PackagingCut Tape (CT) Alternate Packaging
Height-
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
Size-Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Supplier-Device-PackageAxial
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±200ppm/°C
CompositionMetal Film
Failure-Rate-
Resistance-Ohms280k
Package-CaseAxial
Power-Watts0.25W, 1/4W
Product Details
__
[ SINO-AMERICAN SILICON ]
HIGH VOLTAGE RECTIFIERS
OPERATING AND STORAGE TEMPERATURE -65 °C to +178 °C
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈