AOCJY3B-100.000MHZ-F
AOCJY3B-100.000MHZ-F AOCJY3B-100.000MHZ-F - Brand New ABRACON Oscillators
Get Quote
Buy Now
AOCJY3B-100.000MHZ-F
AOCJY3B-100.000MHZ-F - Brand New ABRACON Oscillators
Manufacturer Part No: AOCJY3B-100.000MHZ-F In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAbracon
Product CategoryOscillators
SeriesAOCJY3
ProductOCXO
TypeOCXO
PackagingTray
Termination-StyleRadial
Height0.512" (13.00mm)
Length25.4 mm
Width25.4 mm
Package-Case25.4 mm x 25.4 mm
Frequency100MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 75°C
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply12V
OutputCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current-
Ratings-
Frequency-Stability±30ppb
Maximum Operating Temperature+ 75 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage12 V
Output-FormatCMOS
FEATURES:
• 25.4x 25.4 x 13.0 mm Leaded- RoHS Compliant Reflow-able Package
• SC-Cut, High “Q” resonator based design
• Either Sinewave or CMOS RF output
• Available with ±30 ppb over -40°C to +75°C operating temperature Range
• Tighter Stabilities to ±5.0 ppb over 0°C to +50°C also available
• Exceptional long-term Aging of ±500 ppb max. over 10-Year Product Life
• Excellent close-in phase noise (-140 dBc/Hz Typical @100 Hz offset; 10MHz carrier)
APPLICATIONS:
• Cellular Infrastructure
• Radar Systems
• Test & Measurement Equipment
• GPS Tracking with precision hold-over accuracy
• WiMax / WLAN
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈