CBC2518T681M
CBC2518T681M CBC2518T681M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CBC2518T681M
CBC2518T681M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CBC2518T681M In Stock
SeriesCB
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating60mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width1.8 mm
Package-Case1007 (2518 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency680μH
DC resistance (DCR)36.4 Ohm Max
Core Materials-
Current-Saturation65mA
Q factor-
Self Resonant Frequency3MHz
Frequency-Test796kHz
Maximum-DC-Current65 mA
Maximum-DC-Resistance28 Ohms
Self-Resonant-Frequency3 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈