2SC4505T100P
2SC4505T100P 2SC4505T100P - Brand New ROHM Transistors (BJT) - Single
Buy Now
2SC4505T100P
2SC4505T100P - Brand New ROHM Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: 2SC4505T100P In Stock
MOQ: 1pcs
Condition
Bulk Price
Contact us
ManufacturerRohm Semiconductor
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
CategoriesTransistors - Bipolar (BJT) - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part-StatusObsolete
Transistor-TypeNPN
Current-Collector-Ic-Max100mA
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max400V
Vce-Saturation-Max-Ib-Ic500mV @ 1mA, 10mA
Current-Collector-Cutoff-Max10?A (ICBO)
DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce82 @ 10mA, 10V
Power-Max2W
Frequency-Transition20MHz
Operating-Temperature150°C (TJ)
Mounting-TypeSurface Mount
Package-CaseTO-243AA
Supplier-Device-PackageMPT3
Base-Part-Number2SC4505
Features
1) High breakdown voltage. (BVCEO = 400V)
2) Low saturation voltage, typically VCE (sat)= 0.05V at IC/ IB = 10mA / 1mA.
3) High switching speed, typically tf = 1.7µs at Ic =100mA.
4) Complements the 2SC4505 and the 2SA1759.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈