GRM1885C2A431JA01D
GRM1885C2A431JA01D GRM1885C2A431JA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM1885C2A431JA01D
GRM1885C2A431JA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM1885C2A431JA01D In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance430pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.90mm)
Chip Multilayer Ceramic Capacitors for General Purpose
GRM1885C2A4R3BA01_(0603,C0G(EIA),4.3pF,DC 100 V)
Scope
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈