CRCW25124K70JNEGHP
CRCW25124K70JNEGHP CRCW25124K70JNEGHP - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
CRCW25124K70JNEGHP
CRCW25124K70JNEGHP - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: CRCW25124K70JNEGHP In Stock
SeriesCRCW-HP
PackagingAlternate Packaging
Height0.028" (0.70mm)
Package-Case2512 (6432 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Size-Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Supplier-Device-Package
Watt1.5W
Resistance-Ohms
Tolerance±5%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±200ppm/°C
CompositionThick Film
Failure-Rate-
FEATURES
• Stability ΔR/R = 1 % for 1000 h at 70 ° C
• 2 mm pitch packaging option for 0603 size
• Metal glaze on high quality ceramic
• AEC-Q200 qualified
• Material categorization: For definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈