C1210C154K1RACTU
C1210C154K1RACTU C1210C154K1RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1210C154K1RACTU
C1210C154K1RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1210C154K1RACTU In Stock
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance0.15μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.041" (1.05mm)
FEATURES
• C0G (NP0), X7R, X5R, Z5U and Y5V Dielectrics
• 10, 16, 25, 50, 100 and 200 Volts
• Standard End Metalization: Tin-plate over nickel barrier
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈