ICL7621DCPA
ICL7621DCPA ICL7621DCPA - Brand New Maxim Integrated Instrumentation OpAmps
Get Quote
Buy Now
ICL7621DCPA
ICL7621DCPA - Brand New Maxim Integrated Instrumentation OpAmps
Manufacturer Part No: ICL7621DCPA Out of Stock
Contact us
ManufacturerMaxim Integrated
Product CategoryInstrumentation Amplifier
CategoriesLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTube
Part-StatusActive
Amplifier-TypeGeneral Purpose
Number-of-Circuits2 Circuits
Output-TypeRail-to-Rail
Slew-Rate0.016 V/?s
Gain-Bandwidth-Product480kHz
Current-Input-Bias1pA
Voltage-Input-Offset15mV
Current-Supply100?A
Current-Output-Channel1mA
Voltage-Supply-Single-Dual-±2 V ~ 16 V, ±1 V ~ 8 V
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeThrough Hole
Package-Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier-Device-Package8-PDIP
Base-Part-NumberICL7621
Product Details
__
ICL7621DCPA
ICL7621DCPA
ICL7621DCPA
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈