C1206C225M5RACTU
C1206C225M5RACTU C1206C225M5RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1206C225M5RACTU
C1206C225M5RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1206C225M5RACTU In Stock
Product CategoryCeramic Capacitors
Electrical Parameters
· Capacitance and Dissipation Factor (DF) are measured under the following conditions:
1kHz and 1 Vrms if capacitance * 10µF
120Hz and 0.5 Vrms if capacitance $ 10µF
· DF limits:
50 -200 Volts ü 2.5%
16 -25 Volts ü 3.5%
6.3 / 10 Volts ü 5.0%
Soldering Process
· 0402 / 1210 case sizes ü Solder Reflow
· 0603 / 0805 / 1206 case sizes ü Solder Wave / Solder Reflow
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈