NSS30101LT1G
NSS30101LT1G NSS30101LT1G - Brand New onsemi Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
NSS30101LT1G
NSS30101LT1G - Brand New onsemi Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: NSS30101LT1G In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
SeriesNSS30101LT1G
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.050717 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOT-23-3 (TO-236)
ConfigurationSingle
Power-Max310mW
Transistor-TypeNPN
Electric current collectors1A
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max30V
DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce300 @ 500mA, 5V
Vce saturation200mV @ 100mA, 1A
Current-Collector-Cutoff-Max100nA
Frequency-Transition100MHz
Pd-Power-Dissipation310 mW
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 55 C
Collector-Emitter-Voltage-VCEO-Max30 V
Transistor-PolarityNPN
Collector-Emitter-Saturation-Voltage0.2 V
Collector-Base-Voltage-VCBO50 V
Emitter-Base-Voltage-VEBO5 V
Maximum-DC-Collector-Current1 A
Gain-Bandwidth-Product-fT100 MHz
Continuous-Collector-Current1 A
DC-Collector-Base-Gain-hfe-Min300
Product Details
__
30 V, 2 A, Low VCE(sat) NPN Transistor
**ON Semiconductor’s e2PowerEdge family of low VCE(sat) transistors are
• These Devices are Pb−Free, Halogen Free/BFR Free and are RoHS
Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈