HK160815NK-T
HK160815NK-T HK160815NK-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HK160815NK-T
HK160815NK-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HK160815NK-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHK
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Unit-Weight0.000071 oz
Current-Rating300mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±10%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
Diameter-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency15nH
DC resistance (DCR)320 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor12 @ 100MHz
Self Resonant Frequency2.3GHz
Frequency-Test100MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current300 mA
Maximum-DC-Resistance0.32 Ohms
Self-Resonant-Frequency2300 MHz
Core-Material-
Q-Minimum12
Product Details
__
[ Taiyo Yuden ]
MULTILAYER CHIP INDUCTORS FOR HIGH FREQUENCY APPLICATIONS(HK SERIES)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈