GCM155R71H103KA55D
GCM155R71H103KA55D GCM155R71H103KA55D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GCM155R71H103KA55D
GCM155R71H103KA55D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GCM155R71H103KA55D In Stock
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance10000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsAutomotive
Tolerance±10%
RatingsAEC-Q200
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
offer a lineup for 150°C that can be used in the engine room.**
2. Can be used at 125°C and 150°C temperatures.
3. Sn plating is applied to the external electrodes; excellent solder ability.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈