HMK325B7104KF-T
HMK325B7104KF-T HMK325B7104KF-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
HMK325B7104KF-T
HMK325B7104KF-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: HMK325B7104KF-T In Stock
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingCut Tape (CT) Alternate Packaging
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance0.10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.049" (1.25mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈