FXO-HC735-14.31818
FXO-HC735-14.31818 FXO-HC735-14.31818 - Brand New Fox Electronics Oscillators
Get Quote
Buy Now
FXO-HC735-14.31818
FXO-HC735-14.31818 - Brand New Fox Electronics Oscillators
Manufacturer Part No: FXO-HC735-14.31818 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerFox Electronics
Product CategoryOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
ProductXO
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.055" (1.40mm)
Length7.5 mm
Width5.2 mm
Package-Case7 mm x 5 mm
Frequency14.31818MHz
Operating-Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputHCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current32mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range- 20 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Supply-Voltage-Max3.465 V
Supply-Voltage-Min3.135 V
Duty-Cycle-Max55 %
Product Details
__
Low Cost, Low Jitter, Fast Delivery...1.888.XPRESSO HCMOS 7x5mm 3.3V Oscillator
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈