B32678G4356K
B32678G4356K B32678G4356K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B32678G4356K
B32678G4356K - Brand New EPCOS (TDK) Film Capacitors
Manufacturer Part No: B32678G4356K In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerEPCOS (TDK)
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesB32678
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance35μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesLong Life
Size-Dimension2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
ApplicationsDC Link, DC Filtering
Tolerance±10%
Lead-Spacing2.067" (52.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance2.8 mOhm
Height-Seated-Max1.969" (50.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC275V
Voltage-Rating-DC450V
Product Details
__
High V AC, high temperature (wound)
Features
Very high AC voltages for all frequency ranges
Very small dimensions
High peak voltage for short time periods
High peak current
High pulse withstand capability
RoHS-compatible
Halogen-free capacitors available on request
Typical applications
Electronic ballasts (resonant circuits)
SMPS
High-frequency AC loads
Pulse circuits
Construction
Dielectric: metallized polypropylene (PP)
Wound capacitor technology
Plastic case (UL 94 V-0)
Epoxy resin sealing
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈