DR1050-102-R
DR1050-102-R DR1050-102-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
DR1050-102-R
DR1050-102-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Manufacturer Part No: DR1050-102-R Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerEaton
Product CategoryFixed Inductors
SeriesDR1050
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.112000 oz
Current-Rating430mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 125 C
Height5 mm
Length10.5 mm
Width10.3 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.413" L x 0.405" W (10.50mm x 10.30mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.197" (5.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency1mH
DC resistance (DCR)1.95 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation480mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current480 mA
Maximum-DC-Resistance1.95 Ohms
Core-MaterialFerrite
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈