NMA4805SC
NMA4805SC NMA4805SC - Brand New Murata Power Solutions DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
NMA4805SC
NMA4805SC - Brand New Murata Power Solutions DC-DC Converters
Manufacturer Part No: NMA4805SC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerMurata Power Solutions
Product CategoryDC DC Converters
SeriesNMA
ProductIsolated
Unit-Weight0.102294 oz
Mounting-StyleThrough Hole
Operating-Temperature-Range0°C to + 70°C
Height6 mm
Length19.5 mm
Width10 mm
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Number-of-Outputs2 Output
Output-Power1 W
Efficiency70 %
ApplicationIndustrial
Input-Voltage43.2 V to 52.8 V
Output-Voltage-Channel-15 V
Output-Current-Channel-1100 mA
Isolation-Voltage1 kV
Output-Current-Channel-2- 100 mA
Output-Voltage-Channel-2- 5 V
Factory-Pack-Quantity25
Cooling-MethodConvection
Input-Voltage-Max52.8 VDC
Input-Voltage-Min43.2 VDC
Input-Voltage-Nominal48 VDC
Mechanical-StyleIsolated
Output-Voltage-V1-Nominal5 VDC
Output-Voltage-V2-Nominal- 5 VDC
DESCRIPTION
FEATURES
■ RoHS compliant
■ Effi ciency up to 80%
■ Power density up to 0.85W/cm3
■ Dual output from a single input rail
■ UL 94V-0 package material
■ No heatsink required
■ Footprint from 1.17cm2
■ Industry standard pinout
■ Power sharing on output
■ 1kVDC isolation
■ 24V & 48V input
■ 5V, 9V, 12V and 15V output
■ Internal SMD construction
■ Fully encapsulated with toroidal magnetics
■ No external components required
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈