08051A150FAT4A
08051A150FAT4A 08051A150FAT4A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
08051A150FAT4A
08051A150FAT4A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 08051A150FAT4A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance15pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±1%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.037" (0.94mm)
Product Details
__
RF LDMOS Wideband Integrated Power Amplifiers
The MW6IC2015N wideband integrated circuit is designed for base station applications. It uses Freescale’s newest High Voltage (26 to 32 Volts) LDMOS IC technology and integrates a multi-stage structure. Its wideband on-chip design makes it usable from 1805 to 1990 MHz. The linearity performances cover all modulation formats for cellular applications: GSM, GSM EDGE, PHS, TDMA, CDMA, W-CDMA and TD-SCDMA.
Final Application
• Typical Two-Tone Performance: VDD = 26 Volts, IDQ1 = 100 mA, IDQ2 =
170 mA, Pout = 15 Watts PEP, f = 1930 MHz
Power Gain — 26 dB
Power Added Efficiency — 28%
IMD — -30 dBc
Driver Application
• Typical GSM EDGE Performance: VDD = 26 Volts, IDQ1 = 130 mA, IDQ2 =
170 mA, Pout = 3 Watts Avg., Full Frequency Band (1805-1880 MHz or
1930-1990 MHz)
Power Gain — 27 dB
Power Added Efficiency — 19%
Spectral Regrowth @ 400 kHz Offset = -69 dBc
Spectral Regrowth @ 600 kHz Offset = -78 dBc
EVM — 0.8% rms
• Capable of Handling 3:1 VSWR, @ 26 Vdc, 1990 MHz, 15 Watts CW Output Power
• Stable into a 3:1 VSWR. All Spurs Below -60 dBc @ 100 mW to 8 W CW Pout.
Features
• On-Chip Matching (50 Ohm Input, DC Blocked, >5 Ohm Output)
• Integrated Quiescent Current Temperature Compensation with Enable/Disable Function (1)
• Integrated ESD Protection
• Designed for Lower Memory Effects and Wide Instantaneous Bandwidth Applications
• 225°C Capable Plastic Package
• RoHS Compliant
• In Tape and Reel. R1 Suffix = 500 Units per 44 mm, 13 inch Reel
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈