CY62256NLL-55SNXIT
CY62256NLL-55SNXIT CY62256NLL-55SNXIT - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY62256NLL-55SNXIT
CY62256NLL-55SNXIT - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY62256NLL-55SNXIT In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerCypress Semiconductor
Product CategoryMemory ICs
SeriesMoBL®
TypeAsynchronous
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.078125 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
TradenameMoBL
Package-CaseSOIC-28
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply4.5 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package28-SOIC
Memory Capacity256K (32K x 8)
Memory-TypeSRAM - Asynchronous
Speed55ns
Data-RateSDR
Access-Time55 ns
Format-MemoryRAM
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Interface-TypeParallel
Organization32 k x 8
Supply-Current-Max50 mA
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min4.5 V
Features
• Temperature Ranges
— Commercial: 0°C to 70°C
— Industrial: –40°C to 85°C
— Automotive-A: –40°C to 85°C
— Automotive-E: –40°C to 125°C
• High speed: 55 ns
• Voltage range: 4.5V–5.5V operation
• Low active power
— 275 mW (max.)
• Low standby power (LL version)
— 82.5 µW (max.)
• Easy memory expansion with CE and OE features
• TTL-compatible inputs and outputs
• Automatic power-down when deselected
• CMOS for optimum speed/power
and 28-lead Reverse TSOP-I packages
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈