PAC100001001FA1000
PAC100001001FA1000 PAC100001001FA1000 - Brand New Vishay BC Components Through Hole Resistors
Get Quote
Buy Now
PAC100001001FA1000
PAC100001001FA1000 - Brand New Vishay BC Components Through Hole Resistors
Manufacturer Part No: PAC100001001FA1000 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay BC Components
Product CategoryThrough Hole Resistors
SeriesPAC
PackagingCut Tape (CT) Alternate Packaging
Height-
Operating-Temperature-55°C ~ 275°C
Size-Dimension0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm)
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Supplier-Device-PackageAxial
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
CompositionWirewound
Failure-Rate-
Resistance-Ohms1k
Package-CaseAxial
Power-Watts1W
Product Description
Features
• High Frequency Performance
• Miniature QSOP Package
• 18 terminating lines/package
• Stable resistor-capacitor network
Applications
• AC Termination
• Low Pass Filtering
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈