GRM32ER61A476KE20K
GRM32ER61A476KE20K GRM32ER61A476KE20K - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM32ER61A476KE20K
GRM32ER61A476KE20K - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM32ER61A476KE20K In Stock
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance47μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated10V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.106" (2.70mm)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V,
25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈