RMCF0805FT100R
RMCF0805FT100R RMCF0805FT100R - Brand New Stackpole Electronics Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
RMCF0805FT100R
RMCF0805FT100R - Brand New Stackpole Electronics Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: RMCF0805FT100R In Stock
PackagingAlternate Packaging
Height0.026" (0.65mm)
Package-Case0805 (2012 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier-Device-Package805
Watt0.125W, 1/8W
Resistance-Ohms100
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈