MLG1608B22NJT000
MLG1608B22NJT000 MLG1608B22NJT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLG1608B22NJT000
MLG1608B22NJT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLG1608B22NJT000 In Stock
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating500mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency22nH
DC resistance (DCR)350 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor12 @ 100MHz
Self Resonant Frequency2.3GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current500 mA
Maximum-DC-Resistance350 mOhms
Self-Resonant-Frequency3 GHz
Core-MaterialCeramic
Q-Minimum12
FEATURES
• Nominal inductance values are supported from 0.3 to 100nH.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈