GQM2195C2A1R8BB01D
GQM2195C2A1R8BB01D GQM2195C2A1R8BB01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GQM2195C2A1R8BB01D
GQM2195C2A1R8BB01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GQM2195C2A1R8BB01D In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance1.8pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±0.1pF
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.037" (0.95mm)
Product Details
__
[ Murata ]
Chip Monolithic Ceramic Capacitors
High Frequency GQM Series
■ Features
1. HiQ and low ESR at VHF, UHF, Microwave
■ Applications
High frequency circuit (Mobile telecommunication, etc.)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈