LRA911-CR-B/250N
LRA911-CR-B/250N LRA911-CR-B/250N - Brand New IC Chips
Get Quote
Buy Now
LRA911-CR-B/250N
LRA911-CR-B/250N - Brand New IC Chips
Manufacturer Part No: LRA911-CR-B/250N In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
Manufacturer
Product CategoryIC Chips
MfrCarling Technologies
SeriesLRA
PackageBulk
Product-StatusActive
Mounting-TypePanel Mount Snap-In
CircuitSPST
Switch-FunctionOn-Off
Current-Rating-Amps16A (AC)
Voltage-Rating-AC125 V
Actuator-TypeConcave (Curved) - Illuminated
Color-Actuator-CapRed
Actuator-MarkingNo Marking
Illumination-Type-ColorNeon Red
Illumination-Voltage-Nominal250 VAC
Termination-StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
Ingress-Protection-
Features-
Panel-Cutout-DimensionsRectangular - 28.58mm x 13.97mm
Operating-Temperature0°C ~ 85°C
Mechanical-Life100 000 Cycles
Electrical-Life100 000 Cycles
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈