BYM07-400-E3/98
Get Quote
Buy Now
BYM07-400-E3/98
BYM07-400-E3/98 - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: BYM07-400-E3/98 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesSUPERECTIFIER®
ProductUltra Fast Recovery Rectifiers
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Unit-Weight0.001199 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseDO-213AA (Glass)
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageDO-213AA (GL34)
ConfigurationSingle
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr5μA @ 400V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.35V @ 500mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max400V
Current-Average-Rectified-Io500mA
Reverse-Recovery-Time-trr50ns
Capacitance-Vr-F7pF @ 4V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 175°C
Maximum Operating Temperature+ 175 C
Operating temperature range- 65 C
Vf-Forward-Voltage1.35 V
Vr-Reverse-Voltage400 V
Ir-Reverse-Current5 uA
If-Forward-Current500 mA
Max-Surge-Current10 A
Recovery-Time50 ns
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈