SBR1U30SV-7
SBR1U30SV-7 SBR1U30SV-7 - Brand New Diodes Incorporated Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
SBR1U30SV-7
SBR1U30SV-7 - Brand New Diodes Incorporated Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: SBR1U30SV-7 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseSOT-563, SOT-666
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOT-563
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSuper Barrier
Current-Reverse-Leakage-Vr150μA @ 30V
Voltage-Forward-Vf-Max-If510mV @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max30V
Current-Average-Rectified-Io1A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 150°C
General Description
Features
- Very High Switching Speed (Typical [email protected] )
- Minimum Lot-to-Lot hFE Variation
- Low VCE(sat) (Typical [email protected] /0.25A)
- Wide Reverse Bias S.O.A
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈