1808AC103KAZ1A
1808AC103KAZ1A 1808AC103KAZ1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
1808AC103KAZ1A
1808AC103KAZ1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 1808AC103KAZ1A In Stock
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesFLEXITERM®
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1808 (4520 Metric)
Capacitance10000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Voltage-Rated1000V (1kV)
Size-Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
ApplicationsBoardflex Sensitive
Tolerance±10%
Ratings-
Thickness-Max0.080" (2.03mm)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈