C1210C684K5NACTU
C1210C684K5NACTU C1210C684K5NACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1210C684K5NACTU
C1210C684K5NACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1210C684K5NACTU In Stock
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance0.68μF
Operating-Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Temperature
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX8L
Ratings-
Thickness-Max0.055" (1.40mm)
Product Details
__
[ KEMET ]
Overview
Benefits
• −55°C to +85°C operating temperature range
• Lead (Pb)-free, RoHS and REACH compliant
• Temperature stable dielectric
• EIA 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, and 1812 case sizes
• DC voltage ratings of 4 V, 6.3 V, 10 V, 16 V, 25 V, 35 V, and 50 V
• Capacitance offerings ranging from 0.01 μF to 100 μF
• Available capacitance tolerances of ±10% and ±20%
• Non-polar device, minimizing installation concerns
• 100% pure matte tin-plated termination finish allowing for excellent solderability
Applications
Typical applications include decoupling, bypass, and filtering.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈