ETQ-P5M4R7YFC
ETQ-P5M4R7YFC ETQ-P5M4R7YFC - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
ETQ-P5M4R7YFC
ETQ-P5M4R7YFC - Brand New PANASONIC Fixed Inductors
Manufacturer Part No: ETQ-P5M4R7YFC In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFixed Inductors
SeriesPCC-M1054M
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating13.1A
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.213" (5.40mm)
RatingsAEC-Q200
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)11.3 mOhm Max
Core MaterialsMetal Composite
Current-Saturation20A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈