LB2518T102M
LB2518T102M LB2518T102M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LB2518T102M
LB2518T102M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LB2518T102M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLB
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating15mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width1.8 mm
Package-Case1007 (2518 metric)
Operating-Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing1.5 mm
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency252 kHz
Inductance-Frequency1mH
DC resistance (DCR)24 Ohm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency2.4MHz
Frequency-Test252kHz
Maximum-DC-Current15 mA
Maximum-DC-Resistance24 Ohms
Self-Resonant-Frequency2.4 MHz
Product Details
__
LB251
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈