VLS252015T-2R2M1R2
VLS252015T-2R2M1R2 VLS252015T-2R2M1R2 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLS252015T-2R2M1R2
VLS252015T-2R2M1R2 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLS252015T-2R2M1R2 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.2A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.5 mm
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case2520 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)160 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation1.7A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current1.2 A
Maximum-DC-Resistance160 mOhms
FEATURES
● Miniature size
Mount area: 2.5 x 2mm
Height: 1.5mm max.
● Generic use for portable DC to DC converter line.
● High magnetic shield construction should actualize high
resolution for EMC protection.
● Available for automatic mounting in tape and real package.
● The products do not contail lead and support lead-free
soldering.
APPLICATIONS
DVCs, DSCs, PDAs, LCD displays, cellular phones, HDDs, etc.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈