CB3LV-3C-50M0000
CB3LV-3C-50M0000 CB3LV-3C-50M0000 - Brand New CTS Components Oscillators
Get Quote
Buy Now
CB3LV-3C-50M0000
CB3LV-3C-50M0000 - Brand New CTS Components Oscillators
Manufacturer Part No: CB3LV-3C-50M0000 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerCTS Components
Product CategoryOscillators
SeriesCB3LV
ProductXO
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating20 mA
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.067" (1.70mm)
Length7.7 mm
Width5.2 mm
Package-Case7 mm x 5 mm
Frequency50MHz
Operating-Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputHCMOS, TTL
Load-Capacitance50 pF
Supply Current40mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range- 20 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Part-#-Aliases960-0009-0028CT CB3LV-3C-50.0000-T
Output-FormatHCMOS
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈