GQM2195C2E100GB12D
GQM2195C2E100GB12D GQM2195C2E100GB12D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GQM2195C2E100GB12D
GQM2195C2E100GB12D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GQM2195C2E100GB12D In Stock
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance10pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated250V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±2%
Ratings-
Thickness-Max0.039" (1.00mm)
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈