AOCJY4A-10.000MHZ-SW
AOCJY4A-10.000MHZ-SW AOCJY4A-10.000MHZ-SW - Brand New ABRACON Oscillators
Get Quote
Buy Now
AOCJY4A-10.000MHZ-SW
AOCJY4A-10.000MHZ-SW - Brand New ABRACON Oscillators
Manufacturer Part No: AOCJY4A-10.000MHZ-SW In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAbracon
Product CategoryOscillators
SeriesAOCJY4
ProductOCXO
TypeOCXO
PackagingTray
Termination-StyleRadial
Height0.512" (13.00mm)
Length36.1 mm
Width27.2 mm
Package-Case36 mm x 27.2 mm
Frequency10MHz
Operating-Temperature0°C ~ 50°C
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply5V
OutputSine Wave
Load-Capacitance15 pF
Supply Current-
Ratings-
Frequency-Stability±2ppb
Maximum Operating Temperature+ 50 C
Operating temperature range0 C
Operating-Supply-Voltage5 V
Output-FormatSinewave
FEATURES:
• 36.1x 27.2 x 13mm Leaded- RoHS Compliant Reflow-able Package
• SC-Cut, High “Q” resonator based design
• Either Sinewave or CMOS RF output
• Available with ±10 ppb over -40°C to +75°C operating temperature Range
• Tighter Stabilities to ±2.0 ppb over 0°C to +50°C also available
• Exceptional long-term Aging of ±500 ppb max. over 10-Year Product Life
• Excellent close-in phase noise (-140 dBc/Hz Typical @100 Hz offset; 10MHz carrier)
APPLICATIONS:
• Cellular Infrastructure
• Radar Systems
• Test & Measurement Equipment
• GPS Tracking with precision hold-over accuracy
• WiMax / WLAN
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈