SN75LBC172A16DWRG4
SN75LBC172A16DWRG4 SN75LBC172A16DWRG4 - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Get Quote
Buy Now
SN75LBC172A16DWRG4
SN75LBC172A16DWRG4 - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Manufacturer Part No: SN75LBC172A16DWRG4 In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
TypeDriver
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply4.75 V ~ 5.25 V