S-75V04ANC-5V5-TFG
S-75V04ANC-5V5-TFG S-75V04ANC-5V5-TFG - Brand New ABLIC Gates and Inverters
Get Quote
Buy Now
S-75V04ANC-5V5-TFG
S-75V04ANC-5V5-TFG - Brand New ABLIC Gates and Inverters
Manufacturer Part No: S-75V04ANC-5V5-TFG In Stock
Contact us
ManufacturerABLIC
Product CategoryGates and Inverters
SeriesS-75V
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSC-88A
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Voltage-Supply2 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-PackageSC-88A
Number-of-Circuits1 Circuit
Number-of-Inputs1 Input
Quiescent Current1μA
Current-Output-High-Low8mA, 8mA
Max-Propagation-Delay-V-Max-CL8ns @ 5V, 50pF
Logic-TypeInverter
Logic-Level-Low0.5V
Logic-Level-High1.5V
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min2 V
Logic-FamilyMini Logic
High-Level-Output-Current- 8 mA
Low-Level-Output-Current8 mA
Features :
• Universal AC input / Full range
• Protections: Short circuit / Overload / Over voltage
• Cooling by free air convection
• PWM control and regulated
• Small and compact size
• Built-in remote ON-OFF control
• LED indicator for power on
• 100% full load burn-in test
• 2 years warranty
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈