CBC2016T2R2M
CBC2016T2R2M CBC2016T2R2M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CBC2016T2R2M
CBC2016T2R2M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CBC2016T2R2M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCB
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating720mA
Package-Case0806 (2016 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)260 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation750mA
Q factor-
Self Resonant Frequency70MHz
Frequency-Test7.96MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈