MOS6020-222MLD
MOS6020-222MLD MOS6020-222MLD - Brand New COIECNAGT IC Chips
Get Quote
Buy Now
MOS6020-222MLD
MOS6020-222MLD - Brand New COIECNAGT IC Chips
Manufacturer Part No: MOS6020-222MLD In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCOIECNAGT
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
[ coilcraft ]
SMT Power Inductor
**Measuring a mere 2 mm high, the MOS6020 family of surface mount power
space-efficient, with a 6 × 7.1 mm footprint. They are available in inductance values from 2.2 µH to 470 µH
with saturation current ratings up to 2.15 Amps. Custom versions up to 4.7 mH are also available.
1. When ordering, please specify packagingcode:
MOS6020-104MXC Packaging:
C=7″ machine-ready reel. EIA-481 embossed plastic tape (500 parts per full reel).
use code letter C instead.
D=13″ machine-ready reel. EIA-481 embossed plastic tape (2000 parts per full reel).
2. Inductance tested at 100 kHz, 0.1 Vrms, 0 Adc using an Agilent/HP 4284A or equivalent.
3. SRF measured using Agilent/HP 8753D network analyzer.
4. DC current at which the inductance drops 30% (typ) from its value without current.
5. Average current for 40°C temperature rise from 25°C ambient.
6. Operating temperature range -40°C to +85°C.
7. Electrical specifications at 25°C.
See Qualification Standards section for environmental and test data.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈