LEMF2520T4R7M
LEMF2520T4R7M LEMF2520T4R7M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LEMF2520T4R7M
LEMF2520T4R7M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LEMF2520T4R7M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
Series
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating210mA
Package-Case1008 (2520 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)300 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor10 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency45MHz
Frequency-Test7.96MHz
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈